Як жити – 20 порад, як стати щасливим у житті

У кожного з нас є якісь мрії в житті, ми хочемо чогось досягти, чогось навчитися, бути кимось. Але все зводиться до одного: бути щасливим. Але як досягти цього стану? Що таке щастя? Як жити, щоб бути щасливим?
 

Щастя непросто визначити. Багато людей навіть думають, що це неможливо. Беата Павліковська використала цікаві слова, щоб описати цей стан. За її словами, «щастя приходить від того, що людина має в душі. А не від того, що вона має отримати або зробити. (…) Бо щастя не ТАМ, воно ТУТ. У тобі» .

Як жити, щоб бути щасливим?

Тож якщо ми так розуміємо відчуття щастя, то його джерело в нас самих. Як жити, щоб їх знайти? Нижче наведено 20 цікавих порад, які варто застосувати на практиці вже сьогодні.

1. Мати цілі та мрії для досягнення

У кожного з нас повинні бути цілі в житті та мрії, які ми хочемо досягти. Ви також ставите собі цілі і не боїтеся мріяти. Як цілі, так і бажання надають життю сенс, спонукають до дій і бажання займатися різними видами діяльності. У вас може бути багато цілей і мрій. Виконання кожного з них має бути вашим особистим успіхом.

2. Живіть у гармонії з собою

Після цілей і мрій настав час визначити наші цінності та принципи, якими ми керуємося в житті. Щоб жити щасливо, треба жити в гармонії з собою. Якщо у вас є певні цінності, у вас є правила, яких ви дотримуєтеся: насолоджуйтеся цим і живіть так, як вам хочеться і подобається. Не соромтеся реакції оточуючих, хоча деякі можуть іронізувати над цим, але через деякий час вони будуть захоплюватися вами за те, що ви живете відповідно до своїх переконань.

 



 

3. Організуйте своє життя

Організуйте своє життя як емоційно, так і фізично: позбудьтеся непотрібного, розділіть одяг, дрібнички, дитячі іграшки. Вирішіть, що ви будете робити з тим, що вам більше не потрібно, що можна продати, віддати, а що можна тільки викинути. Таке прибирання дозволить вам і вашій родині навести порядок у своєму житті, робіть це регулярно, не тільки навесні!

 

 

4. Посміхайтеся щодня

Проста, але дуже дієва порада: щодня посміхайтеся якщо не комусь, то хоча б собі в дзеркалі. Лише посмішка виділяє ендорфіни, які називаються гормонами щастя. Якщо у вас нічого не виходить, у вас поганий настрій … посміхніться, незважаючи на це, і наберіться хорошої енергії.

5. Навчіться переживати невдачі

Життя кожного – це низка успіхів і невдач. Останнього, хоча зазвичай і небажаного, неможливо уникнути – але чи справді ми цього хочемо? Невдачі вчать нас, що ми робили неправильно і що слід зробити інакше. Це цінний досвід, якого не варто позбавляти. Коли ви зазнаєте невдач, витягніть з цього цінний урок, висновки, поради, які стануть у нагоді вам у майбутньому.

6. Радійте дрібницям

Кожен із нас напевно не раз чув таку пораду: радіти малим речам, незначним на перший погляд дрібницям, жестам чи словам, які мають велику силу. Хтось посміхнувся тобі? Він сказав добре слово? Ви отримали подарунок без приводу? Це ваші унікальні причини для щастя, їх варто відсвяткувати.

7. Цінуйте те, що маєте

Кожному з нас хочеться мати більше: грошей, друзів, планів, досягнень… Однак варто зупинитися і задуматися, чи того, що ми маємо, недостатньо, щоб відчувати себе щасливими? Звичайно, це не означає, що потрібно спочивати на лаврах, але на шляху до здійснення мрій пам’ятайте, що те, що у вас є, дійсно багато.

8. Пам’ятайте про своїх близьких

Близькі люди, ваші діти, чоловік / дружина, батьки, брати і сестри, друзі … є вашою зброєю в боротьбі з будь-яким противником. Їхня любов, дружба та підтримка безцінні й дозволяють справлятися з тим, що дає життя. Пам’ятайте про близьких вам людей, зустрічайтеся з ними, спілкуйтеся з ними і показуйте, що ви їх любите.

9. Щодня робіть щось добре для інших

Нехай кожен день приносить щось хороше для інших, що ви дасте їм від себе: зробіть покупки для хворого сусіда, вигуляйте собаку хворого друга, погуляйте з мамою, допоможіть подрузі у важливому проекті. Добрі справи не тільки повертаються, а й дарують неймовірну радість і силу.

10. Завжди дізнавайся щось нове

Вам не обов’язково записуватися на курс або аспірантуру відразу, але переконайтеся, що ви постійно дізнаєтеся щось нове: грайте на уроки іноземної мови у вигляді електронних книг, вивчайте рецепти в Інтернеті та в книгах, багато читайте, розмовляйте людям: вони також можуть бути вашим джерелом натхнення. Ми здобуваємо знання різними каналами, використовуємо їх якомога більше щодня.

11. Навчіться прощати (і себе!)

Ще одна річ, якій варто навчитися, — це прощати. Навчіться прощати інших, не ображайтеся. Навчіться прощати себе також, прощайте свої помилки і постарайтеся не розчарувати себе наступного разу.

12. Бережіть себе та своє здоров’я

Якщо ви хочете знайти відчуття щастя, подбайте про своє здоров’я та благополуччя. Це ще один крок, який наблизить вас до цього стану. Подбайте про здорове харчування, обмежте стимулятори, висипайтеся і приділяйте час фізичній активності. Проводьте менше часу перед екраном комп’ютера чи телефону для радісних моментів з близькими, подорожуйте, займайтеся чимось цікавим, читайте, слухайте музику, розвивайтеся.

13. Знайдіть час для своїх захоплень

У кожного з нас є те, що нам подобається робити і що ми вміємо найкраще, що приносить нам велику радість. Це наше хобі, наша пристрасть. Якщо у вас його ще немає, знайдіть свої інтереси, те, що ви добре робите, що робить вас щасливими.

14. Не хвилюйтеся

Вас турбує те, що ви не можете контролювати? чому Що допоможе вашому хвилюванню – зіпсований настрій і витрачений час? Краще присвятіть його дії, тому, що дозволить вам забути про неминуче або змінити негативний хід подій.

15. Навчіться справлятися зі стресом

Порада, пов’язана з попереднім. Стрес супроводжує нас щодня, ми відчуваємо стрес на роботі, вдома, в школі, на іспиті, на побаченні. Важливо знати, коли і чому виникає стрес, і навчитися справлятися з цими негативними емоціями. Ви можете записатися на тренінг (також в онлайн-версії), вивчити принципи медитації, релаксації та візуалізації. Також знайдіть способи впоратися зі стресом, наприклад, прогуляйтеся, поговоріть з кимось із близьких, послухайте музику тощо.

16. Завжди майте план Б

У нас не завжди все виходить з першого разу. Будьте готові до таких ситуацій і намагайтеся завжди мати в рукаві так званий план Б, який ви зробите, коли ваші наміри проваляться. Будьте креативними, і просто наявність запасного плану зробить вас більш впевненими та діятиме сміливіше.

17. Боріться зі своїми недоліками

У всіх нас є недоліки, і це цілком природно. Однак важливо хотіти і вміти з ними боротися, намагатися змінитися на краще. Запишіть на аркуші паперу свої сильні та слабкі сторони. Нехай перше стане вашим ресурсом, тією силою, яка дозволить вам протистояти труднощам. У свою чергу недоліки дозволять вам постійно працювати над собою, робити все, щоб бути кращим.

18. Іноді я порушую свої правила

Напевно у вас є власні принципи і цінності, якими ви керуєтеся в житті. У кожного з нас є власні правила, і ми повинні жити за ними, щоб, як згадувалося раніше, залишатися в гармонії з собою. Іноді, однак, наважтеся порушити одне зі своїх правил, наприклад, якщо ви не влаштовуєте вечірки вдома, запросіть друзів на домашню вечірку. З іншого боку, якщо ви завжди готуєте вечерю протягом кількох днів, візьміть вихідний і підіть у ресторан. Ви ніколи не їздите за кордон? Плануйте свою наступну відпустку за межами Польщі. Така трохи божевілля змусить вас відкрити щось, що надасть сенсу вашому життю.

19. Ризикуйте та будьте відкритими до нового

Зрозуміло, що у звичному середовищі ми почуваємося безпечно та комфортно, а нове викликає у нас, з одного боку, цікавість, а з іншого — страх. Намагайтеся, щоб у вашій справі перемогла цікавість, ризикуйте і будьте відкритими до нового. Пробуйте нове, виявляйте інтерес до людей і світу. Будучи активним і сповненим енергії, ви отримаєте більше задоволення від життя.

20. Любіть те, що ви робите, і робіть те, що любите

Кажуть, що той, хто любить свою роботу, не буде працювати жодного дня у своєму житті. Хочете спробувати? Тому любіть те, що ви робите, і якщо це неможливо, подумайте, чи можете ви робити те, що любите, і заробляти на цьому гроші. Це дозволить вам отримувати радість і задоволення від життя, тому що, як сказав Альберт Ейнштейн: «Є два способи прожити життя. Один — жити так, ніби нічого не є дивом. Інший — жити так, ніби все є дивом . “

Scroll to Top